Drzwi ze szczeliną wentylacyjną do sypialni

Drzwi ze szczeliną wentylacyjną do sypialni

Categories:

W sypialni większą uwagę zwracamy na łóżko. Niezaprzeczalnie jest to element wystroju, który musi być wygodny i wpasowywać się w styl aranżacji. Warto jednak zastanowić się nad wyborem drzwi, zwłaszcza do sypialni, które charakteryzują się małym metrażem. Oto kilka podpowiedzi jak wybrać drzwi odpowiednie do sypialni, tak aby nie zabierały wiele cennego miejsca oraz zapewniały intymność podczas snu.

Z szybą, czy bez szyby?

W katalogach wnętrzarskich większość drzwi pokojowych wyposażona jest w poprzeczne mleczne szyby. W sypialni jednak dla uzyskania maksymalnego komfortu snu potrzebujemy jak najmniejszy dopływ światła. Dzięki zasypianiu w ciemnych pomieszczeniach uwalnia się melatonina i cieszymy się zdrowym i spokojnym snem, a rano budzimy się wypoczęci. Dlatego wybierając drzwi do sypialni skupiajmy się na modelach pełnych bez szyby, a jeżeli koniecznie musimy zastosować szklenie, wybierajmy jak najmniejsze wąskie pasy szyby, przez które światło używane przez innych domowników nie będzie przeszkadzało w zasypianiu.

Otwieranie ma znaczenie

Standardowo otwierane drzwi zajmują znaczną przestrzeń. Jest to istotne zwłaszcza w sypialniach o małym metrażu gdzie liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Z pomocą przychodzą drzwi przesuwne, które dzięki szynie umieszczonej na ścianie możemy swobodnie rozsunąć i sprawić, że nasze oko nie napotka bariery, a sypialnia wyda się większa. Dobrym rozwiązaniem są również drzwi chowane w ścianę zamontowane w specjalnym stelażu zabudowanym płytą gipsową.

Czy w sypialni potrzebna jest wentylacja?

Drzwi ze szczeliną wentylacyjną najczęściej można spotkać w takich pomieszczeniach jak łazienka, czy kotłownia. Jednak coraz częściej chcąc zapewnić sobie zdrowy sen podejmowane są decyzję o montażu drzwi z wentylacją również do sypialni. Estetycznie wyglądająca szczelina, lub podcięcie wentylacyjne sprawiają, że drzwi nie tracą na estetyce, a zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Przydatne jest to zwłaszcza w sytuacjach gdy nasze pory snu są zależne od pracy zmianowej i w dzień zamykamy sypialnię aby domownicy nie przeszkadzali nam podczas snu, a odgłosy przy otwartym oknie uniemożliwiają zaśnięcie.