Instytucje

Proacer - Klimatyzacja Opole > Instytucje


proacer-dlafirm-1Dla Firmy – biura, pomieszczenia produkcji, serwerownie, sterownie energetyczne.

Wymogi higieny pracy to również utrzymanie odpowiednich temperatur w naszych Firmach, pomieszczeniach biurowych czy produkcyjnych. Pompy ciepła produkcji DAIKIN stanowią rozwiązanie dla zapewnienia ogrzewania i komfortu temperaturowego w tych samych systemach.
Pompy ciepła w klimatyzacji to rozwiązania do ogrzewania i chłodzenia „wszystko w jednym”, co oznacza, że zapewniają najszybciej komfortowe ciepło w okresie zimowym i niższą temperaturę w okresie letnim. Jednostkę wewnętrzną dla wybranego pomieszczenia można stosować w układach pojedynczych, gdzie jedna jednostka wewnętrzna jest podłączona do jednej jednostki zewnętrznej to tzw. SPLIT. Tutaj szczególna uwagę kierujemy do klimatyzacji pomieszczeń energetycznych, sterowni czy serwerowni, wymagających chłodzenia całorocznego. Dla sklimatyzowania kilku lub kilkunastu pomieszczeń biurowych oferujemy Państwu urządzenia systemów MULTI-SPLIT z jedną jednostką zewnętrzną. Każde z pomieszczeń sterowane jest indywidualnie za pomocą pilota, co pozwala na dowolne nastawy temperatur w poszczególnych pomieszczeniach.

proacer-dlafirm-2Dla dużych biurowców Daikin proponuje systemy grzewcze i klimatyzacyjne ze zmienną ilością czynnika chłodniczego  zwane VRV. Systemy te, to najwyższej jakości technologia, o niezwykle oszczędnych parametrach energetycznych i ekonomicznych. Jeśli dodamy do tego wyjątkowe systemy sterowania, urządzenia będą pracować tylko wtedy kiedy będzie to konieczne. Dzisiejsze systemy sterowania powodują, że raz ustawiona temperatura zostaje zapamiętana  a urządzenia, w zależności od temperatur zewnętrznych, same zdecydują o tym czy chłodzić  czy dogrzewać. Ważne jest także automatyczne sterowanie programem czasowym pracy klimatyzacji. Timer 24-godzinny, tygodniowy czy roczny zapewni chłodzenie lub grzanie o wyznaczonych porach  dnia i nocy. Wyjście z pracy nie oznacza już, że urządzenia będą nadal chłodzić czy ogrzewać. Wprowadzony program czasowy wyłączy klimatyzację na weekend czy dni wolne od pracy.


proacer-dlafirm-3Technologia sterowania inwerterowego
Technologia sterowania inwerterowego DAIKIN to prawdziwa innowacja w branży sterowania klimatem. Zasada jest prosta: inwerter reguluje wykorzystywaną moc dostosowując ją do aktualnych wymagań-ni mniej, ni więcej! Ta technologia daje dwie konkretne korzyści:
1. Komfort
Inwerter zapewnia szybki zwrot poniesionych kosztów przez zwiększenie komfortu. System klimatyzacji z inwerterem reguluje parametry ogrzewania i chłodzenia w celu dostosowania do wymaganej temperatury w pomieszczeniu, w ten sposób zwiększając poziomy komfortu. Inwerter skraca czas rozruchu systemu pozwalając na osiągniecie wymaganej temperatury w pomieszczeniu w krótszym czasie. Po uzyskaniu właściwej temperatury, inwerter gwarantuje jej utrzymanie na zadanym poziomie. Specjalny filtr powietrza podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu a poziom głośności jest wyjątkowo niski.
2. Energooszczędność
Ponieważ inwerter monitoruje i reguluje temperaturę pomieszczenia wtedy kiedy jest to konieczne, użycie energii spada o ok. 33% w porównaniu do tradycyjnych systemów! (bez inwertera).

Skorzystaj z naszych katalogów i fachowego doradztwa technicznego, pokażemy możliwe rozwiązania, dobierzemy rodzaj urządzeń zanim podejmiecie Państwo końcowe decyzje.
Nie ponosisz żadnych kosztów, od tego jest nasz zespół doradców.